Panáčikovia v peniazochNapriek tomu, že v dnešných dňoch je požičiavanie peňazí už skôr samozrejmosť, stále existujú ľudia, ktorým to nie je po srsti, aj keď to potrebujú. Nie je im príjemné prosiť známych či chodiť do pobočiek jednotlivých spoločností, kde by ich mohol niekto zazrieť. Preto vám prezradíte, ako na diskrétne pôžičky, ktoré by maximálne rešpektovali vaše súkromie a zároveň aj vaše požiadavky. Zárukou toho, že sa o vašej žiadosti nemusí nikto dozvedieť je aj to, že si ju môžete podať priamo z domu, ak máte prístup na internet. Je to bezplatné a zo začiatku aj nezáväzné, takže vaše rozhodnutie si môžete kedykoľvek rozmyslieť.

„Tajné“ bankové aj nebankové žiadosti

Pokiaľ máte dilemu, ktorá spoločnosti umožňuje diskrétne požiadanie o pôžičky, poradíme vám. Oba hlavné typy spoločností sú tejto možnosti otvorené za predpokladu, že o nich žiadate onlin. Rovnako môžete žiadať aj súkromníkov na zmenku, ktorí už ale požičiavajú z vlastných zdrojov a nemajú licenciu na požičiavanie. Poslednou informáciou sme zároveň chceli upozorniť na to, že nech už sa nachádzate v akejkoľvek zúfalej situácii, pomoc žiadajte len seriózne spoločnosti. Zoznam licencovaných si môžete nájsť aj na stránke NBS. Tak máte istotu, že hoci ste o pôžičky žiadali diskrétne, nebudete za to platiť do konca života.

Za zmienku stojí aj iný fakt. Pri vyšších sumách, približne nad 5 000 eur, je nutné osobné stretnutie ako v banke, tak aj v nebankovej spoločnosti. Rozdiel je ten, že nebankové majú svoje pobočky len zriedkavo, čiže sa s pracovníkom stretnete pravdepodobne niekde „von“. Tento fakt prispieva k tomu, že o pôžičky žiadate skutočne diskrétne. Pri bankovej žiadosti si pracovník neodbehne „len tak na kávičku“, hoci by išlo o kšeft. A vy sa musíte tak či onak dostaviť do kamennej pobočky.

Aký spôsob je ten naj?

Ak hľadáte diskrétne pôžičky, ide hlavne o spôsob, akým o nich požiadate. Pochopiteľne, osobné žiadosti sú tie najokatejšie a nikdy neviete, kto vás pri tom uvidí a kto to komu povie. Na druhej strane sú online žiadosti, telefonické žiadosti a tie cez sms. Najlepšími a najpohodlnejšími sa javia práve žiadosti cez internet, kde nemusíte s nikým komunikovať, jednoducho vypíšete žiadosť a odošlete ju. Sms správy sú zdĺhavé a dokonca aj ich vybavovanie patrí k jedným z najdlhším. S poplatkami sú na tom tiež najhoršie. Takže o pôžičky sa diskrétne žiada jedine online spôsobom.

Súkromné žiadosti bez náročných podmienok?

Kôpky peňazíMnoho poskytovateľov finančnej pomoci si uvedomuje, že ľuďom nie je príjemné žiadať o takýto typ pomoci. Hlavne, keď sú niektorí nútení oňho žiadať častejšie akoby chceli. Preto si u niektorých poskytovateľov viete nielen diskrétne vybaviť pôžičky, ale aj za jednoduchých podmienok. Treba však počítať s tým, že pôjde o ponuky nebankového charakteru, pretože banky zo svojich kritérií nespustia. Predstavme vám tri základné produkty a ich podmienky na získanie.

Pôžičky do 500 eur nielenže môžete získať diskrétne, ale dokonca skoro ihneď do maximálne 24 hodín. Doba doručenia niekedy môže byť aj 10 minút, pričom to závisí od vyťaženosti danej spoločnosti. Nevýhodou sa môže javiť, že doba splatnosti je 30 dňová a že ju ponúkajú jedine nebankovky. Na základne vyššie uvedených opatrení si však viete sami zistiť, či je daná spoločnosť seriózna alebo nie. Diskrétne pôžičky ihneď sú dostupné bez registra, bez dokladovania príjmu, bez dokladovania účelu, bez ručenia atď. Rovnako sú vhodné pre nezamestnaných dôchodcov, ženy na materskej či študentov. Väčšinou však tieto všetky podmienky nie sú spojené v jednom produkte a niektoré spoločnosti ich ani neaplikujú. Šancu však máte napr. na Pôžičkomate či vďaka Minipôžičke.

Diskrétne môžete žiadať aj o pôžičky vo vyšších sumách. Osobné stretnutie nie je potrebné pri sumách do 5 000 eur, pri vyšších už to nie je tak isté, hlavne nie v bankách. O tom sme sa už ale zmienili aj vyššie. Pri vyšších sumách ani netreba očakávať jednoduchšie podmienky na získanie, jedine ak v nebankových, ale ani to nie je na 100% isté. Ak chcú mať licenciu, tak musia rešpektovať podmienky Národnej banky, ktorá ich stále sprísňuje. Vyššie sumy už ale majú dlhšiu dobu splatnosti, pokojne aj niekoľkoročnú.

O klasické pôžičky na bývanie či na iný účel môžete taktiež požiadať diskrétne. No keďže je s tým spojené dokladovanie rôzneho druhu a posudky, s niekoľkými ľuďmi sa budete musieť stretnúť. Vysoké sumy majú ale najdlhšiu dobu splatnosti, maximálne 30 rokov a najnižší úrok.

Diskrétne porovnanie možností pôžičiek

Pokiaľ chcete tú najvýhodnejšiu možnosť na trhu, najlepšie bude urobiť si porovnanie ponúk. Opäť platí, že to nemusíte robiť osobne a navštevovať desiatok spoločností zvlášť. Diskrétne porovnanie pôžičiek vám urobí aj online kalkulačka, do ktorej len zadáte niektoré neosobné údaje. Tie sa budú týkať len čisto vašich požiadaviek na daný finančný produkt. Napr. výška požičanej sumy, doba splatnosti, hodnota založenej nehnuteľnosti (pri vysokých sumách) či doba fixácie. Následne sa vám do pár sekúnd zobrazia možnosti s presnými číselnými hodnotami jednotlivých dôležitých údajov. Tak presne uvidíte, koľko by ste za danú ponuku preplatili. A že môže ísť aj o desaťtisíce eur nie je žiadne tajomstvo. Takže nezabudnite, nemusíte už len diskrétne o pôžičky žiadať, ale môžete si urobiť aj ich porovnanie. Presvedčte sa o užitočnosti kalkulačky ešte dnes.

Všímajte si jednotlivé údaje

Aby ste svoju tajnú žiadosť neoľutovali, mali by ste si podmienky každého produktu, o ktorý žiadate, prečítať ešte predtým, ako ju odošlete. Väčšina ľudí sa sústredí hlavne na údaj o úroku, pričom ten nemá až takú výpovednú hodnotu ako RPMN. Hlavne pre pôžičkách, o ktoré žiadate diskrétne, si to musíte všimnúť, pretože vás na to nikto neupozorní. Ide o číslo, ktoré vyjadruje vaše reálne náklady na produkt počas jedného roka. Je podobne ako úrok vyjadrené v percentách a keďže zahŕňa okrem iných poplatkov aj ten, býva o niečo vyšší. Preto je veľmi dôležité si ho všimnúť prípadne zistiť, ak ho zreteľne nevidíte.

Ľudia si diskrétne žiadosti o pôžičky obľúbili natoľko, že ponúk stále pribúda. Prečítať o nich si môžete aj v tomto odkaze.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *