Sticky

Zložitý výpočet bez PZP kalkulačky?Moderné technológie a internet už naplno ovládli túto dobu a nevyhýbajú sa už ani starším osobám, ako to bolo donedávna. Dnes si už online nakúpite asi všetko, potraviny nevynímajúc. A tak nemôže byť prekvapením, že predaj cez internet sa samozrejme týka aj povinného zmluvného poistenia. U niektorých ľudí však ešte môže prevládať obava, že takto uzatvorené poistenie môže byť drahšie. V porovnaní s tým, ak by si ho vybavili osobne na pobočke poisťovne. Ale aj preto, že vraj nebudú oboznámení so všetkými podmienkami a pod.

No môžeme vás ubezpečiť, že sa nemáte čoho báť. Nástroj PZP kalkulačka ceny na www.uzavripzp.sk vám určite vypočíta ponuku totožnú s tou, akú by vám ponúkli aj na pobočke. Pozor si musíte dávať už len pri vypĺňaní údajov do formulára kalkulačky. Za tie poisťovňa nemôže zodpovedať. Čiže pokiaľ vyplníte všetky informácie správne, najlepšie s pomocou technického preukazu vozidla, jednoducho si tak nájdete poistku. Bude mať rovnaké parametre ako tá, kvôli ktorej by ste museli cestovať osobne na pobočku.

Poistenie online sa riadi ale istými pravidlami, ktoré sú obsiahnuté v Občianskom zákonníku. Čiže môže mať trochu iné pravidlá, ako je to pri poistení osobne na pobočke. Výpoveď poistenia môžete napr. na základe zákonníka podať do 2 mesiacov od začatia poistenia. Výpoveď  zase môžete podať do 7 dní, a to bez udania dôvodu. Potrebné je si uvedomiť, že poistenie bude účinné až od chvíle, kedy poisťovňa zaregistruje na svojom účte platbu. Až v tomto momente bude povinná vyplatiť za vás spôsobenú škodu. V čase, kedy by ste PZP už síce uzatvorili, ale nemali ju ešte uhradenú, tak poisťovňa by nevyplatila škodu. Takže s platbou určite nezaháľajte, aj keď na to máte až 30 dní, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať.

Výpočet PZP

Takto jednoducho to ideVďaka PZP kalkulačke máte výpočet ceny u viac ako desiatky poisťovní. Poskytne ponuky prakticky okamžite, porovnanie všetkých relevantných ponúk tak máte pekne pred sebou a bez väčšej námahy.

Je potrebné zadať niekoľko údajov týkajúcich sa ako majiteľa poisťovaného vozidla, tak aj samotného auta. Na začiatok bude poisťovňu zaujímať napr. to, v ktorom okrese sa auto v súčasnej dobe nachádza. Má to vplyv na cenu poistenia. Predpokladá sa, že vozidlo, ktoré sa jazdí na frekventovaných cestách, sa ľahšie môže stať účastníkom nehody, ako vozidlo, ktoré sa pohybuje viac po menších obciach, keďže nehody tam bývajú zriedkavejšie. Na cenu vplýva aj účel použitia. Čiže či auto používate len na súkromné účely alebo s autom podnikáte, teda povedzme ho požičiavate a pod. Okrem týchto dát budete musieť ešte vyplniť ďalšie údaje:

 • počet kilometrov, ktoré najazdíte za rok,
 • továrenskú značku,
 • model,
 • rok výroby,
 • palivo, objem, výkon motora,
 • prevádzkovú hmotnosť,
 • najväčšiu prípustnú hmotnosť.

Tieto údaje sa dozviete z technického preukazu.

Údaje o majiteľovi vozidla

Podstatné pre určenie ceny poistného sú aj osobné údaje, ktoré sa týkajú majiteľa vozidla. Veľa poisťovní prihliada pri výpočte ceny na bezškodový priebeh. Práve od minulého roku sa uplatňuje zásada bonus a malus už aj podľa zákona. Najskôr ale do formulára zadáte:

 • či ste fyzická, prípadne právnická osoba,
 • dátum narodenia,
 • PSČ a miesto trvalého bydliska,
 • dátum získania vodičského oprávnenia a tiež jeho sériové číslo.

V poslednej časti formulára zadáte informácie ako:

 • dátum začiatku poistenia,
 • či je v súčasnosti vozidlo poistené v inej poisťovni,
 • prípadne či nemáte uzatvorené aj nejaké iné poistenia, ako poistenie domácnosti, životná poistka a pod.,
 • taktiež poisťovňu zaujíma to, či máte účet v OTP banke.

Ďalej budete mať na výber, aký interval platieb chcete mať, teda štvrťročne, polročne alebo ročne. Následne zadáte, či ste rodičom dieťaťa do 15 rokov, preto, lebo vodiči s neplnoletými deťmi sú vo všeobecnosti opatrnejší.

Po zadaní všetkých týchto údajov môžete pokojne odoslať vyplnený formulár. Už po krátkej chvíli objavia všetky relevantné ponuky spolu s cenou v PZP kalkulačke. V tomto momente je na vás, ako dlho budete jednotlivé ponuky porovnávať a vyberať si tú najlepšiu. Vo výsledku si nemusíte žiadne ani vybrať. Ak by vás však niektorá z ponúk oslovila, hneď môžete o ňu aj jedným kliknutím požiadať. Poisťovňa vás bude následne emailom obratom kontaktovať, požiada vás o doplnenie ešte pár informácií a následne vám zašle všetky podstatné dokumenty, ako aj samotnú zmluvu a taktiež aj dočasnú zelenú kartu z Uzavripzp.

Aké sú výhody online kalkulačky?

Každého asi najviac poteší, ak dokáže ušetriť nejaké peniaze. Online zobrazí cenové ponuky všetky poisťovní, čo umožní zvoliť tú najlacnejšiu. Medzu jednotlivými poisťovňami sa pritom môžu pohybovať rozdiely v desiatkach, v niektorých prípadoch až stovkách eur. Takáto úspora teda naozaj dokáže potešiť asi každého majiteľa automobilu.

Nespornou výhodou je aj úspora času. Zisťovanie na pobočkách by vám totiž zabralo veľmi veľa času. A ako sme už uviedli, výsledky všetkých poisťovní vám dokáže PZP kalkulačka poskytnúť do niekoľkých sekúnd, maximálne do niekoľkých minút.

A nie je to len úspora peňazí a času, ale aj jej nezáväznosť a zároveň spoľahlivosť. Nikto Vás do ničoho nenúti.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *