Zložitý výpočet?Moderné technológie a internet už naplno ovládli túto dobu a nevyhýbajú sa už ani starším osobám, ako to bolo donedávna. Dnes si už online nakúpite asi všetko, potraviny nevynímajúc. A tak nemôže byť prekvapením, že predaj cez internet sa samozrejme týka aj povinného zmluvného poistenia. U niektorých ľudí však ešte môže prevládať obava, že takto uzatvorené poistenie môže byť drahšie, ako by si ho vybavili osobne na pobočke poisťovne alebo nebudú oboznámení so všetkými podmienkami a pod. No môžeme vás ubezpečiť, že sa nemáte čoho báť. Nástroj PZP kalkulačka vám určite vypočíta cenu totožnú s tou, akú by vám ponúkli aj na pobočke. Samozrejme nemôžeme sa vám zaručiť za všetkých poskytovateľov zákonného poistenia, ale ak uzavriete toto poistenie na stránke uzavripzp.sk, nemáte sa čoho obávať. Pozor si musíte dávať už len pri vypĺňaní údajov do formulára kalkulačky. Za tie poisťovňa nemôže zodpovedať. Čiže pokiaľ vyplníte všetky informácie správne, najlepšie s pomocou technického preukazu vozidla, jednoducho si tak nájdete poistku, ktorá bude mať rovnaké parametre ako tá, kvôli ktorej by ste museli cestovať osobne na pobočku.

Predaj cez internet, poistenie zodpovednosti nevynímajúc, sa riadi ale istými pravidlami, ktoré sú obsiahnuté v Občianskom zákonníku. Čiže môže mať trochu iné pravidlá, ako je to pri poistení osobne na pobočke. Vypovedať poistnú zmluvu môžete napr. podľa zákonníka do dvoch mesiacov od začiatku poistenia. Odstúpiť od zmluvy zase môžete do 7 dní bez udania dôvodu. Potrebné je si uvedomiť, že vaše poistenie bude účinné až od chvíle, kedy poisťovňa zaregistruje na svojom účte platbu za toto poistenie. Až v tomto momente bude povinná vyplatiť za vás spôsobenú škodu. V čase, kedy by ste poistku už síce uzatvorili, ale nemali ju ešte uhradenú, poisťovňa by za vás nevyplatila škodu. Takže s platbou za povinné poistenie určite nezaháľajte, aj keď na to máte až 30 dní, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať.

Výpočet PZP

Takto jednoducho to ideAko sme už písali, online kalkulačka predstavuje pohodlný nástroj, vďaka ktorému rýchlo a jednoducho z pohodlia domova nájdete to najlepšie povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo či motocykel. PZP kalkulačka vám urobí presný výpočet už za pár sekúnd, porovnanie všetkých relevantných ponúk tak máte pekne pred sebou a bez väčšej námahy. Takúto kalkulačku nájdete aj na už vyššie spomínanej stránke uzavripzp.sk.

Pri vypĺňaní formulára kalkulačky budete musieť zadať niekoľko údajov týkajúcich sa ako majiteľa poisťovaného vozidla, tak aj samotného auta. Na začiatok bude poisťovňu zaujímať napr. to, v ktorom okrese sa vozidlo v súčasnosti nachádza. Táto informácia ovplyvňuje výslednú cenu povinného poistenia, keďže sa všeobecne predpokladá, že vozidlo, ktoré sa pohybuje po frekventovaných cestách, sa ľahšie môže stať účastníkom nehody, ako vozidlo, ktoré sa pohybuje viac po vidieckych komunikáciách, kde bývajú nehody zriedkavejšie. Na cenu PZP vplýva aj účel využitia, čiže či automobil využívate čisto na súkromné účely alebo s autom podnikáte, teda povedzme ho požičiavate a pod. Okrem týchto dát budete musieť ešte vyplniť ďalšie údaje o vozidle, ako počet kilometrov, ktoré bežne za rok najazdíte, továrenskú značku, model automobilu, rok jeho výroby, prevádzkovú hmotnosť a najväčšiu prípustnú hmotnosť, ďalej palivo, objem a výkon motora. Pre istotu je dobré všetky tieto údaje vypĺňať podľa technického preukazu vozidla.

Podstatné pre určenie ceny poistného sú aj údaje o majiteľovi vozidla. Väčšina poisťovní stanovuje cenu na základe bezškodového priebehu, od minulého roku sa uplatňuje zásada bonus a malus už aj podľa zákona. Najskôr ale do formulára vyplníte, či ste fyzická alebo právnická osoba, dátum vášho narodenia, PSČ a miesto trvalého bydliska, dátum získania vodičského oprávnenia a tiež jeho sériové číslo.

V poslednej časti formulára zadáte informácie ako dátum, od ktorého by malo poistenie začať, to, či už máte vaše vozidlo poistené v inej spoločnosti, prípadne či nemáte uzatvorené aj nejaké iné poistenia, ako poistenie domácnosti, životná poistka a pod., taktiež poisťovňu zaujíma to, či máte účet v OTP banke. Ďalej si budete môcť vybrať, v akom intervale budete chcieť vašu poistku platiť, teda štvrťročne, polročne alebo ročne. Dôležité sú aj údaje ako napr. či ste rodičom dieťaťa do 15 rokov, pretože vodiči s neplnoletými deťmi bývajú vo všeobecnosti opatrnejší.

Po zadaní všetkých týchto údajov môžete pokojne odoslať vyplnený formulár a tak sa vám jednoducho už po krátkej chvíli objavia všetky relevantné ponuky spolu s cenou PZP. V tomto momente je na vás, ako dlho budete jednotlivé ponuky porovnávať a vyberať si tú najlepšiu. Vo výsledku si nemusíte žiadne povinné poistenie ani vybrať. Ak by vás však niektorá z ponúk oslovila, hneď môžete o ňu aj jedným kliknutím požiadať. Poisťovňa vás bude následne emailom obratom kontaktovať, požiada vás o doplnenie ešte pár informácií a následne vám zašle všetky podstatné dokumenty, ako aj samotnú zmluvu a taktiež aj dočasnú bielu kartu.

Aké sú výhody online kalkulačky?

Každého asi najviac poteší, ak dokáže ušetriť nejaké peniaze. S PZP kalkulačkou sa vám to určite podarí. Online kalkulačka totiž naraz zobrazí ponuky viacerých poskytovateľov poistenia a vy si tak jednoducho budete môcť vybrať tú najvýhodnejšiu, resp. najlacnejšiu ponuku. Rozdiely v jednotlivých ponukách rôznych poskytovateľov sa pritom môžu pohybovať v desiatkach, v niektorých prípadoch až stovkách eur. Takáto úspora teda naozaj dokáže potešiť asi každého majiteľa automobilu. Časť peňazí môžete ušetriť aj tým, že nebudete musieť chodiť po jednotlivých pobočkách osobne a to hlavne v tom prípade, ak ste z menšieho mesta a kvôli tomu by ste museli cestovať.

Ďalšou nespornou výhodou je aj úspora času. Zisťovanie na pobočkách by vám totiž zabralo veľmi veľa času. A ako sme už uviedli, výsledky všetkých poskytovateľov vám dokáže PZP kalkulačka poskytnúť do niekoľkých sekúnd, maximálne do niekoľkých minút.

Okrem úspory času a peňazí je výhodou PZP kalkulačky aj jej nezáväznosť a zároveň spoľahlivosť. Po výpočte povinného zmluvného poistenia tak môžete siahnuť aj z čírej zvedavosti a nie len z nevyhnutnosti. Na základe vyplnenia formulára a následného výpočtu poistného vám nevzniká žiadna povinnosť o toto povinné poistenie aj požiadať. Výber je totiž len a len na vás, môžete sa rozhodnúť kedy chcete a ako chcete.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *